top of page

Mahremiyet Odaklı Teknolojiler

Updated: Sep 14, 2021

İnsanlar uzun ömür yanında kaliteli ve sürdürülebilir bir ömür talep ediyorlar. Sağlık ve bununla bağlantılı teknolojiler çok önem kazanacak. İnsanların bilgiye erişim süreleri ve dolayısıyla tepki süreleri çok azaldı. Bir yerde olan ya da olduğu sanılan bir olaydan anında haberdar olup tepki verilebiliyor. Tabi her şey toz pembe değil. Teknoloji iyi amaçlar yanında kötü amaçlar içinde kullanmaya çok açık. İstemeden ya da isteyerek çok fazla kişisel bilgi veriyoruz ve kişisel iz bırakıyoruz. Bunu da hayatımızı kolaylaştırmak için kullandığımız ve çoğu zaman bedava olan bir cep telefonu uygulaması ile yapıyoruz. Doğal olarak yaşamlarımız mercek altında ve mahremiyetin giderek ortadan kalkması ciddi bir problem yaratıyor. Blockchain vb gibi teknolojiler de insanların özel hayatlarının gizliliğini korumaya aday. Buradan da görülebildiği üzere kendi yarattığımız teknolojik sorunların bazı çözümleri de teknolojik. Çeşitli olumsuzluklara karşın tarihsel trendler dünyanın gelecekte bugünden daha iyi bir yer olacağını ve teknolojinin de buna büyük katkısı olacağını gösteriyor. Tabi bu kendi haline bırakılırsa olmayacak ve bunun için bazı ciddi adımlar atmamız gerekecek.

Want to read more?

Subscribe to esansindustries.com to keep reading this exclusive post.

1 view0 comments

Recent Posts

See All

En Sık Kullanılan Güvenlik Açıkları

Sürekli büyüyen internet ortamında her gün yeni tehditler ortaya çıkmaktadır. Bu tehditlerin pek çok farklı türü bulunmakta ve belki de en önemlileri olan güvenlik açıkları her geçen gün artmaktadır.

ESAS SORUN: BİLİM AÇIĞI

İnsanlık tarihinde neredeyse 100 yılda bir gerçekleşen büyük bir kırılma ile karşı karşıyayız. Bu kırılmayı farklı boyutlarıyla, sosyal, jeopolitik veya ekonomik olarak görüyor ya da hissediyor olsa

DİJİTALLEŞME

Uygulamaların ilk günden küresel pazarlar düşünerek geliştirilmesi gerekmektedir.

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page